Konferenca nė Muzeun Kombėtar Onufri “Trashėgimia si njė kujtesė identiteti dhe njė realitet nė lėvizje” e organizuar nė kuadėr tė Festivalit Multikulturor nė Berat mė 21,22 dhe 23 gusht 2014

Konferenca nė Muzeun Kombėtar Onufri “Trashėgimia si njė kujtesė identiteti dhe njė realitet nė lėvizje” e organizuar nė kuadėr tė Festivalit Multikulturor nė Berat mė 21,22 dhe 23 gusht 2014

Në kuadër të Festivalit Multikulturor organizuar në Berat më 21,22 dhe 23 gusht 2014 u zhvillua në paraditen e 22 gushtit në ambjentet e Muzeut Kombetar Onufri një Konferencë me temë “Trashëgimia si një kujtesë identiteti dhe një realitet në lëvizje”. Në konferencë merrnin pjesë shume personalitete të fushës së trashëgimise dhe kulturës, si z. Maks Velo, z. Ajet Nallbani, z. Roland Tasho, z. Ols Lafe, z. Eugen Kallfani dhe Drejtori i QKM-Berat z. Agron Polovina si partner ne organizimin e konferences.